AKTYWNA TABLICA

Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w programie „Aktywna Tablica”. Jest to rządowy program, którego celem jest rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji (tak uczniów, jak i nauczycieli) z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach projektu „Aktywna tablica” uzyskaliśmy wsparcie finansowe na  zakup sprzętu, jak: interaktywny monitor dotykowy, dwa zestawy terminalowe z monitorami, pięć laptopów, pomoce dydaktyczne
i narzędzia do logopedii
.
Zakupione sprzęty i pomoce są wykorzystywane na wszystkich przedmiotach. Wspierają szkołę w procesie kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Ułatwiają i umożliwiają prace w każdych warunkach czyli w trybie stacjonarnym, zdalnym i mieszanym przy zachowaniu interakcji i zaangażowaniu uczniów w lekcje. Wpłynie to na dobór ćwiczeń do potrzeb uczniów. Zapewni uczniom wysoką jakość kształcenia, adekwatną do indywidualnych potrzeb. Umożliwi to wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z SPE w nauce oraz przygotowanie ich do funkcjonowania w społeczeństwie. Pomoce będą narzędziem aktywizującym uczniów do uczestnictwa w zajęciach, co przyczyni się w efekcie do poprawy jakości kształcenia.

Całkowity koszt projektu to: 43 750,00 zł. 80% kosztów pochodzi z budżetu państwa, a 20% z wkładu własnego organu prowadzącego szkołę.

Koordynatorem projektu jest p.o. dyrektora Izabella Kaczorowska.

****************************

Program Aktywna Tablica realizowany jest w naszej szkole od września 2019 r. Koordynatorem programu  jest zas. dyr. Katarzyna Kotarska.

Jest to program rządowy, dofinansowujący nowoczesną pomoc informatyczną i edukacyjną dla szkół. Dzięki temu, szkoła wzbogaciła się o 2 nowoczesne monitory interaktywne, które wspaniale uatrakcyjniają lekcje. Pomaga on uczniom oraz nauczycielom rozwijać umiejętność stosowania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji.

Realizacja projektu obejmuje wszystkie oddziały szkoły oraz nauczane przedmioty.

Uczniowie i nauczyciele od września 2019 r. pracują z supernowoczesnymi monitorami interaktywnymi. Monitor jest lepszą wersją tablicy interaktywnej. Obraz w odpowiedniej jakości, mobilność umożliwiająca na pracę w każdej klasie, podłączony komputer z systemem Windows, nieograniczona praca nawet przy maksymalnym oświetleniu sali, gotowość do pracy zaraz po włączeniu do prądu - wszystkie te cechy spowodowały, że w ramach rządowego programu "Aktywna tablica" zas. dyr. szkoły  Katarzyna Kotarska  postanowiła wnioskować o taki właśnie sprzęt.

Monitor już od samego początku zrobił na uczniach i nauczycielach ogromne wrażenie. W ramach lekcji na wszystkich przedmiotach obowiązkowych i zajęciach dodatkowych uczniowie wykonują zadania rozwijające spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Monitory bardzo uatrakcyjniły zajęcia i z pewnością spowodowały, że uczniowie bardziej zaangażowali się w wykonywanie zadań.

Monitory są nowoczesnym  narzędziem pracy  nauczycieli, którym bardzo zależy na  korzystaniu z multimediów i IT w codziennej pracy. Bardzo cieszymy się, że nasza szkoła staje się coraz bardziej nowoczesna.