EDUSCIENCE

Od 3 września 2014 r. w klasie IV jest realizowany innowacyjny projekt "Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i  technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologi - EDUSCIENCE".
Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jego celem jest taki nauczenie, które bardziej motywuje i daje lepsze efekty.

Dzięki Eduscience:

- uczymy się rozpoznawać i definiować problemy badawcze,

- mamy dostęp do najnowszych wyników badań naukowych i pracujemy w oparciu o metody e-learningu,

- poznajemy zagadnienia z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych,

- sami stawiamy pytania i poszukujemy na nie odpowiedzi,

- bierzemy udział w festiwalach i piknikach naukowych,

- możemy podglądać, co robią nukowcy podczas lekcji on-line przez nich prowadzonych,

- posługujemy się nowoczesnymi technologiami,

- prowadzimy obserwacje i pomiary pod czujnym okiem naukowców,

- nasz szkoła została wyposażona w tablicę interaktywną i kamerę.

Do końca roku kalendarzowego otrzymamy stację do monitoringu przyrodniczego oraz zestaw ekologiczny do badania wody. Projekt będzie trwał do 30 listopada 2014 r.

Koordynatorem projektu jest Pani Dyrektor - Ewa Ambroziak - nauczyciel przyrody. Współautorami innowacji są nauczyciele: p. Wanda Wilkońska - nauczyciel matematyki oraz p. Jarosław Frydrysiak - nauczyciel języka angielskiego.