MATZOO

PO RAZ DRUGI NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA CERTYFIKAT PRZYJACIELA MATEMATYCZNEGO ZOO !

Więcej na http://matzoo.pl/przyjaciele2017

Wyróżniono ponad 80 szkół, które uczestniczą w procesie rozwijania matematycznych umiejętności uczniów. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem “Praktyczne oblicza matematyki”, uczniowie odpowiadali na pytanie: Po co uczymy się matematyki?

Z NASZEJ SZKOŁY WYRÓŻNIONO PRACĘ NATALKI KRZYSZKOWSKIEJ z klasy VI !

GRATULUJEMY !

Oto treść wyróżnionej pracy:

Uczę się matematyki, bo muszę radzić sobie w życiu!

Liczby, które mnie otaczają na zegarze, w kalendarzu, na pieniądzach muszę znać i muszę umieć obliczać upływ czasu. Jeżeli nie będę umieć matematyki nie poradzę sobie w życiu. Wszędzie i wszyscy mogą mnie oszukać np: W sklepie źle wydadzą mi resztę. Nie wypełnię druku przekazu pocztowego. Temperaturę muszę umieć odczytywać na różnych rodzajach termometrów. Procentami też muszę umieć się posługiwać. Będą mi potrzebne w przyszłej pracy. Będę musiała rozliczać się z urzędem skarbowym i będę obliczała podatek. Procenty, to również lokaty bankowe i kredyty, a także wyprzedaże w sklepach , na które lubię chodzić z rodzicami do galerii. Proporcje będą mi potrzebne w kuchni, nawet jeśli nie zostanę Master szefem. Wszystkie przepisy kulinarne wykorzystam po swojemu , gdy zachowam proporcje. Muszę umieć odmierzać produkty i przeliczać gramy na dekagramy i kilogramy a litry na centymetry sześcienne. Najpierw przeliczę potem ugotuję i będę pewna ze wszystko jest OK, mniam, mniam, palce lizać. Prawdziwa tragedia może się wydarzyć, wtedy, gdy czegoś do garnka wsypię za dużo. Uwielbiam cista, ciastka i inne desery, które będę umiała zrobić, gdy dobiorę odpowiednie proporcje. Muszę tez znać wzory na obliczanie pola powierzchni, bo jest to po prostu potrzebne, żeby wiedzieć ile tapety kupić albo farby, ile metrów kwadratowych glazury lub terakoty albo paneli. Od kiedy zobaczyłam zastosowanie matematyki w życiu zacznę się jej uczyć i chcę ją zrozumieć!!! Widzę, że jest ona wszędzie i będzie mi potrzebna przez całe życie . Nie ważne czy ją lubię czy nie, ale muszę być z nią za pan brat, muszę być mądra i starać się zrozumieć wszystko dookoła. Nie chcę i nie pozwolę, by ktoś mną manipulował ,decydował o moich pieniądzach! Będę oszczędzała pieniądze i dobrze je lokowała. Uczę się matematyki, bo to Królowa wszystkich nauk. Jak już będę miała dużo wiedzy o matematyce, wtedy starczy mi czasu na to, by zająć się jeszcze tym, co lubię najbardziej np. pisaniem książek przygodowych. Przecież życie, to nie tylko matematyka, ale Matematyka pomaga mi żyć! Troszkę wysiłku w szkole na matmie opłaca się, żeby będąc dorosłym nikt mnie nie oszukał.