KSIĄŻKOWE MOLE

O BIBLIOTECE SZKOLNEJ

WARTO ZAPAMIĘTAĆ SŁOWA  Umberto Eco

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Znalezione obrazy dla zapytania ksiązki gif

BIBLIOTEKA SZKOLNA SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PRZYGODY Z KSIĄŻKĄ

W KAŻDY WTOREK I CZWARTEK

opiekun biblioteki Katarzyna Kotarska

W NASZEJ BIBLIOTECE ZNAJDZIESZ:

* lektury,

* literaturę piękną dla dzieci i młodzieży

* literaturę metodyczną

* literaturę popularnonaukową

Ponadto biblioteka szkolna posiada księgozbiór podręczny:

* encyklopedie ogólne i specjalne,

* słowniki językowe i rzeczowe,

* albumy malarstwa, historyczne i przyrodnicze oraz inne.

Inne zbiory biblioteki:

* czasopisma

* płyty CD i DVD na których są ekranizacje lektur szkolnych, muzyka, słuchowiska itp.

W bibliotece jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

"Książki to są twoi najlepsi przyjaciele,

nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele."

Jan Rak (1820-1909)

Nasza szkoła przystąpiła do programu MEN  „ Książki naszych marzeń” i otrzymała wsparcie finansowe.  Dzięki temu w listopadzie  2015 r.  zakupiono książki do biblioteki szkolnej  za kwotę 1250,00 zł.. Ich wyboru dokonano  zgodnie z zainteresowaniami uczniów i wspólnie z nimi.

PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ!!!

Znalezione obrazy dla zapytania ksiazka clipart     Od kilku lat w naszej bibliotece prowadzona jest akcja:,, Podziel się książką" Cieszy sie ona wielkim zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły, którzy przekazują do biblioteki własne książki. Dzięki temu nasz księgozbiór cały czas się wzbogaca, a czytelnicy mają coraz większą motywację do korzystania z zasobów bibliotecznych. Oby tak dalej!