KOD DO PRZYSZŁOŚCI

Kod do przyszłości to inicjatywa nauki kodowania dla nauczycieli klas 1-3 w 4 województwach i 10 podregionach w Polsce, realizowana przez Fundację Rozwoju Edukacji Elektronicznej. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz umiejętności podstaw programowania uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, na terenie gmin wiejskich i miejsko – wiejskich. Efektem jest rówineż rozwijanie kompetencji nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Od września 2018 roku w tym projekcie bierze udział nasza szkoła. Dzięki temu otrzymaliśmy 8 zestawów klocków Lego Education oraz szkolenie dla nauczycieli klas I-III. Pani Ewa Nowak i Wojciech Wilkoński uczestniczyli w   kursie przygotowującym do nauki kodowania  w klasach początkowych.  Nauczyciele prowadzą zajęcia pozalekcyjne, na których uczniowie budują  swoje roboty, wyposażają je  w silnik i czujniki. Rozważają różne sposoby działania. Uczą się przy pomocy komputera i odpowiedniej aplikacji programować zbudowaną przez siebie konstrukcję. Nagrywają dźwięki. Sprawdzają, doświadczają, eksperymentują. Wstawiają tło w programie Scratch.