Uwaga!

  • Sukcesy naszych uczniów

     W dniu 18 I 2019r.  w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie odbyło się podsumowanie konkursu ornitologicznego „Mój ulubiony ptak” organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Płocku. Konkurs ogłoszony został w ramach X edycji Programu ornitologicznego Ligi Ochrony Przyrody „Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas”.  Ocenie podlegały prace plastyczne i zdjęcia wykonane podczas podglądania ptaków w naszej okolicy.

    W kategorii  przedszkole Kasia Skopiak zajęła I miejsce.

    W kategorii  klas VI – VIII Kacper Bąkowski z klasy VI zajął II miejsce.

    Joanna Adamiak z klasy VIII wykonała zdjęcia konkursowe podglądając życie łabędziej rodziny na stawie w Kterach i zajęła II miejsce.

    Uczennica Tatiana Grzelak ( klasa VII ) realizująca obowiązek szkolny w domu

    zajęła I miejsce w kategorii zdjęcia.  

    Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

    Serdeczne podziękowania składamy Mamom – Pani M. Skopiak, Pani A. Kwiatkowskiej
     i Pani I. Bąkowskiej, które zadbały o dowóz uczniów do Kutna po odbiór nagród.

  • Ubieramy choinki w kościele

    21.12.2018

        W tym roku obchodzimy mały jubileusz- 5  lat udziału naszej szkoły w akcji  zainicjowanej i organizowanej przez p. Katarzynę Kotarską: ,,Ubieramy choinki w kościele". W  piątkowy wieczór, wspólnie z uczniami i rodzicami  zawiesiliśmy na parafialnych choinkach samodzielnie wykonane,   przepiękne i bardzo oryginalne bombki, dzwonki, gwiazdki i aniołki.  Wprowadzając w ten sposób wiele radości oraz odpowiedni nastrój do  godnego przyjęcia  Bożej Dzieciny. To wszystko dzięki współpracy  z rodzicami i uczniami. Serdecznie dziękuję  uczniom naszej szkoły oraz  Paniom: R. Jóźwiak, M. Stangreciak, S. Psiurskiej M. Michałowskiej,  Hani Kowalczyk, które mimo  nadmiaru  przedświątecznych obowiązków, znalazły czas na aktywny  udział w tej akcji.   Efekt naszej pracy można  zobaczyć w kościele parafialnym w Strzegocinie. Proboszcz był zadowolony, my także jesteśmy z siebie dumni!    To już chyba tradycja.

  • Gminna Wigilia

    14.12.2018

     

             Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Ta wielowiekowa tradycja  to nierozerwalna część naszej kultury, z którą jesteśmy silnie związani od najmłodszych lat.

     14 grudnia 2018 r.  w GOKiS w Krzyżanowie odbyła się Gminna Wigilia.  W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły lokalną społeczność  jasełka przygotowane przez p. Katarzynę Kotarską  z  uczniami naszej Szkoły. W pięknie przygotowanej scenerii, wykonanej  z pomocą  p. Hanny Kowalczyk,    pojawiali się Aniołowie, Józef, Maryja,  diabły i pastuszkowie.  Całość przedstawienia pokazującego scenki z życia Świętej Rodziny, przeplatana była kolędami i pastorałkami-  przy akompaniamencie p. Sławomira Pijanowskiego - tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na widowni duże wrażenie i poruszenie. Szkoła i uczniowie przede wszystkim zaistnieli w  środowisku lokalnym, mieli  możliwość zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności artystycznych.

    Dziękuję Hani Kowalczyk, Sławkowi Pijanowskiemu, Wandzie i  Wojtkowi Wilkońskim oraz rodzicom za pomoc w organizacji występu.

  • ,, Balladyna"

    14.12.2018

         W piątek 14 grudnia uczniowie naszej szkoły oraz Panie: Katarzyna Kotarska i Wanda Wilkońska,  obejrzeli sztukę teatralną w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu na deskach KDK w Kutnie. To niezwykła opowieść na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego, w którym autor dotyka kluczowych zagadnień: miłości, zbrodni i władzy oraz odwieczne starcie między dobrem a złem, w którym ucieczka od konsekwencji nie jest możliwa. Okrutna Balladyna,  w imię własnych pragnień morduje siostrę, ukochanego i  ponosi karę za swoje czyny.

  • Wicemistrzowie

    06.12.2018

        6Znalezione obrazy dla zapytania clipart siatkowka grudnia  Gimnazjum w Krzyżanowie zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Wywalczyliśmy wicemistrzostwo Szkół Podstawowych z terenu gminy Krzyżanów. Gratulujemy! To duże osiągnięcie.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Damian Psiurski - kapitan drużyny, Natalia Baranowska, Natalia Krzyszkowska,  Agnieszka Olejniczak, Hubert Olek, Jakub Kowalczyk, Tobiasz Majchrzak,  Łukasz Sęczkowski i Julian Jabłoński.  Gratulujemy młodym sportowcom i trenerowi p. Wojciechowi Wilkońskiemu.

    Dziękujemy organizatorom za pełne emocji zawody oraz rodzicom; Pani Marzannie Jabłońskiej, Panu Andrzejowi Krzyszkowskiemu, Panu Łukaszowi Gawryszczakowi i Panu Arturowi Kowalczykowi  za zaangażowanie, i co najważniejsze dowiezienie naszych sportowców na turniej. 

  • KOD DO PRZYSZŁOŚCI

    Nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Kod do przyszłości”, którego celem jest zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz umiejętności podstaw programowania uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Efektem jest również rozwijanie kompetencji nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki udziałowi w projekcie otrzymaliśmy  zestawy klocków Lego Education, sprzęt komputerowy dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz wiele materiałów edukacyjnych. Nauczyciele: Ewa Nowak i Wojciech Wilkoński wzięli udział w dwudniowym szkoleniu z zakresu budowy i programowania robotów. Daje ono uprawnienia do prowadzenie zajęć z zakresu budowy i programowania robotów w środowiskach LEGO WeDo i Scratch, z uczniami klas I – III.  Lekcje kodowania cieszą  dużym zainteresowaniem wśród  uczniów. Są ciekawe, kreatywne i dają  możliwość zbudowania i zaprogramowania własnego robota oraz kształcą kompetencje kluczowe.

  • GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ

    09.11.2018

      11 listopada to dzień szczególny w historii Polski, dzień odrodzenia naszej Ojczyzny. W tym roku świętujemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W związku z tym,  starsi uczniowie naszej szkoły oraz p. Ewa Ambroziak, p. Wanda Wilkońska i p. Katarzyna Kotarska uczestniczyły w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości, zorganizowanych przez Gimnazjum w Krzyżanowie w ramach realizacji projektu:,, GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ”. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem poległych za Ojczyznę,  oddając  hołd wszystkim, którzy walczyli o utrzymanie naszej jedności narodowej. Punktualnie o godz. 11:11  odbyło się wspólne  śpiewanie hymnu państwowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum, zespołu śpiewaczego „Siemienice”  oraz naszej uczennicy Zuzanny Kubaczyk. Na koniec można było obejrzeć niezwykłą  wystawę „Uchronić od zapomnienia – pamiątki mieszkańców gminy sprzed stu lat". Dziękujemy za wspólne świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości.

  • Muzyczna droga do wolności.

    Drogi do wolności  to tytuł programu z jakim przyjechali do naszej szkoły muzycy z Filharmonii Łódzkiej. Zaprezentowali piosenki i  pieśni związane z walką o wolność,  i pochodzące z różnych stron świata. Okazało się, że niektóre melodie nasi uczniowie doskonale znają. Odbyła się też prezentacja instrumentu dętego blaszanego, jakim jest puzon. Spotkanie zakończyło się zabawą muzyczną i konkursem.

  • Ku pamięci!

        Samorząd Uczniowski, pod czujnym okiem opiekunki p. Agnieszki Rybczyńskiej prowadzi  aktywną działalność. Najpierw uczniowie wykazali się niezwykłą determinacją w zbieraniu kasztanów, teraz zorganizowali akcję ,, Znicz dla nieznanego żołnierza”.  Zgromadzone światełka pamięci zapalono na grobach nieznanych żołnierzy,  oddając  hołd, pamięć i cześć bohaterom.

  • Warsztaty florystyczne

    30.10.2018

        Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w warsztatach florystycznych zorganizowanych w  ZS CKR im M. Rataja w Mieczysławowie oraz poznali ofertę edukacyjną tej placówki. Florystyka  to sztuka układania kwiatów i innych elementów roślinnych w różnorodne kompozycje, bukiety, wiazanki, wieńce.W tajniki niezwykłego zawodu wprowadziła uczniów Pani Krystiana Czekalska, nauczycielka architektury krajobrazu. Uczniowie oraz nauczyciele z zapałem tworzyli kompozycje nagrobne, przyswajając jednocześnie wiele ważnych pojęć, istotnych w tym zawodzie. Nie da się ukryć, że zajęcia sprawiły wszystkim wielką radość i prawdziwą satysfakcję. Powstały cudowne kompozycje! Dla uczniów to forma rozwijania aktywności twórczej, estetyki, zdobywania wiedzy o roślinach i ich właściwościach i może sposób na przyszłość zawodową. Wizyta w ZS  to również forma realizacji zagadnień z zakresu doradztwa zawodowego. Organizatorem wyjazdu była p. Katarzyna Kotarska w warsztatch uczestniczyła również p. Ewa Ambroziak.

  • Poezja przyniosła sukces

        Znalezione obrazy dla zapytania poezja polska  clipart 24 października 2018r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie odbył się V Gminny  Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pt. „NASZA NIEPODLEGŁA” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzyżanowie. Naszą szkołę reprezentowało  dziewięcioro uczniów z klas 0-VIII,  w 5 kategoriach wiekowych. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach: klasa 0 - Paulina Wojciechowska -  I miejsce, opiekun p. Aneta Kucharska              klasy I-II - Paweł Baranowski -  III miejsce, opiekun p. Wojciech Wilkoński                                klasy III-IV –Zuzanna Danych - III miejsce, opiekun p. Katarzyna Kotarska                                klasy V-VI - Jakub Jaros - I miejsce, opiekun p. Katarzyna Kotarska                                                klas VII-VIII - Julia Błaszczyk- I miejsce, opiekun p. Katarzyna Kotarska                                           Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom! Szczególne podziękowania dla zwycięzców: Kuby i Julki. BRAWO!!!

  • Spotkanie z Biskupem

    24.09.2018

    Znalezione obrazy dla zapytania biskup dziubaW poniedziałek 24 września 2018 roku, gościliśmy w naszej szkole Biskupa Ordynariusza Diecezji Łowickiej Ks. Andrzeja Franciszka Dziubę. Razem z Księdzem Biskupem przybył Wójt Gminy Krzyżanów  pan Tomasz Jakubowski,  proboszcz parafii w Strzegocinie Ks. Kanonik Zbigniew Strzałkowski oraz rodzice naszych uczniów. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez Panią Dyrektor dostojnych gości. W związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie przygotowali krótki program artystyczny o charakterze patriotyczno-religijnym. Ks. Biskup, zwracając się do zebranych ze Słowem Bożym podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Nauczycielom  podziękował za stwarzanie klimatu życzliwości dla  obecności Kościoła w szkole. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa. Było to niezwykłe i bardzo wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły, które pozwoliło dostrzec, że wśród wartości, które szkoła wprowadza w życie dziecka jest  chrześcijaństwo i patriotyzm.

  • Wizyta w kinie

    17.09.2018

         W piękny, słoneczny poniedziałek uczniowie klas V-VIII oraz nauczycielki: p. Katarzyna Kotarska, p. Hanna Kowalczyk i p. Wanda Wilkońska wybrali się do kina na film Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Ta opowieść o polskich asach przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera wzbudziła w uczniach i nauczycielkach wiele emocji. Pokazała wzór bohaterstwa i miłości do Ojczyzny ,,aniołów zemsty". Bezcenne dla krzewienia patriotyzmu  wśród młodego pokolenia była scena końcowa, dotycząca spotkania pilotów z królem Jerzym VI i wypowiedziane tam słowa: ,, Jestem Polakiem..." ,,Bycie Polakiem to  stan umysłu".  To była piękna lekcja patriotyzmu. Organizatorem wyjazdu była p. Katarzyna Kotarska, a udział w projekcji filmu związany był z realizacją programu obchodów 100-lecia niepodległości Polski, który jest realizowany w naszej szkole.

  • Narodowe Czytanie

    Kolejny raz nasza Szkoła brała udział w akcji: Narodowe Czytanie. Tym razem czytaliśmy  ,, Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.  Na spotkaniu byli przedstawiwciele wszystkich szkół z terenu Gminy Krzyżanów oraz władze samorządowe. Przepiękna scenografia i muzyka, którą witano gości nawiązywała do 100 lecia Niepodległej. Przedstawiciele naszej szkoły, w osobach: p. Wanda Wilkońska  i p. Katarzyna Kotarska   oraz uczniowie  klasy VI i  VIII przeczytali fragment powieści, dotyczący podróży Seweryna i Cezarego Baryki do Polski - wizja   szklanych domów.   To było bardzo miłe spotkanie i niezwykle bogate przeżycie emocjonalne. Serdecznie dziękujemy Państwu Baranowskim, Krzyszkowskim i Kotarskim za dowóz uczniów.

  • MATZOO

       Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty pomyślnie! Już w pierwszym tygodniu nauki cztery uczennice naszej szkoły otrzymały DYPLOMY, w tym dwa z wyróżnieniem. Drugi rok z rzędu nasi uczniowie brali udział w ogólnopolskim projekcie "Wakacje z Matzoo", który powstał z inicjatywy Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej.  Sprostali wielu zadaniom. Najważniejsze było wyrobienie nawyku systematycznej nauki i to udało się dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodziców. Przedsięwzięcie miało na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci i upowszechnianie nauki przez zabawę.  Dziewczynom gratulujemy!
    NIECH MOC MATEMATYCZNA BĘDZIE Z WAMI!

  • Nowy rok szkolny 2018-2019

      3 września po przerwie wakacyjnej rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.
    Po dwóch miesiącach odpoczynku wróciliśmy uśmiechnięci i gotowi do podjęcia nauki i pracy.  Nauczycieli, uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły uroczyście przywitała Pani  Dyrektor, życząc wszystkim sukcesów,  radości i  satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

  • Wycieczka do Zakopanego

         Wszystko zaczęło się w niedzielę 10 czerwca o godz. 4:30 . Tego dnia uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami  SP w Kaszewach wyruszyli do Zakopanego.  Pierwszego dnia  udaliśmy się na spacer po słynnych Krupówkach oraz po Harendzie, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Jana Kasprowicza. Drugi dzień był bardzo męczący. Zaczęło się od  podejście pod skocznię narciarską, wejście na Sarnią Skałę i  zejście do Doliny Strążyskiej. Byliśmy też  na Gubałówce. Niestety warunki na szlaku nie pozwoliły na piesze zdobycie tej atrakcji Zakopanego, skorzystaliśmy więc z kolejki linowo - terenowej, która zawiozła nas na szczyt. Na górnej polanie Gubałówki podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego. Następnie odwiedziliśmy  zabytkowy cmentarz na Pęksowym  Brzyzku i słynny deptak - Krupówki. Kolejny dzień spędzaliśmy na Słowacji. Największe wrażenia zrobiła na nas  Jaskinia Bielańska. Szczególnie  naciekowe wodospady oraz pagodowe stalagmity, jeziorka i inne formy jaskiniowych ozdób.  Jednym z przystanków podczas trasy zwiedzania była Śpiewalnia - Hudobná sieň, którą tak nazwano dzięki dźwiękom, jakie wydają kropelki spadającej wody na powierzchnię jeziorka. Widzieliśmy też  Gejzer Siva Brada, osady cygańskie i zwiedzaliśmy  olbrzymi Zamek Spiski.  Kolejnego dnia  wyruszyliśmy na wycieczkę do Doliny Kościeliskiej.  Po drodze odwiedziliśmy bacówkę, przechodziliśmy przez Wąwóz Kraków  i odwiedziliśmy dwie jaskinie:   Smoczą Jamę i  Mylną. Obie były ekstremalne i bardzo trudne do przejścia, ale daliśmy radę. To był wyczerpujący dzień. Wysiłek zrekompensowały nam przepiękne widoki i górskie powietrze, które dodawało sił. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Kraków.  A tam  Zamek Królewski na Wawelu,  Katedrę, groby królewskie oraz kryptę z grobami Marszałka Piłsudskiego i Pary Prezydenckiej. Następnie spacerowaliśmy po Rynku, obejrzeliśmy Kościół Mariacki i jego niezwykły ołtarz, wysłuchaliśmy hejnału, a następnie ruszyliśmy w drogę do domu.  Podczas tej wycieczki wiele się nauczyliśmy  oraz zobaczyliśmy  dużo pięknych zakątków Polski i Słowacji.  Poznaliśmy uroki Tatr i Zakopanego.  Dziękujemy wszystkim, dzięki którym wycieczka została zorganizowana, w szczególności kierownikowi i opiekunom wycieczki oraz Stowarzyszeniu Wspierającemu Rozwój Gminy Krzyżanów  za wsparcie finansowe naszej wyprawy.   Dziękujemy!!!!

  • Przyroda- Twój Przyjaciel

    Znalezione obrazy dla zapytania clipart liga ochrony przyrodyTuż przed końcem roku szkolnego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Ligi Ochrony Przyrody.

    W konkursie “Przyroda – Twój Przyjaciel” zorganizowanym przez płocki  okręg LOP nasi uczniowie mają znaczące osiągnięcia. Partnerem przedsięwzięcia był  Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku oraz Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie. Głównym celem konkursu było poznanie bogactwa różnorodności gatunków roślin i zwierząt środowiska wodnego,  jego roli w przyrodzie a także poznanie gatunków chronionych.Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.II miejsce w kategorii klas I – III zajęła Nadia Kwiatkowska z klasy II  ( praca plastyczna ) II miejsce w kategorii klas IV – VII zajął Kacper Bąkowski z klasy VI (opis wraz z pracą plastyczną )

    Opiekun LOP – Wanda Wilkońska

  • Góra grosza

     

        Znalezione obrazy dla zapytania clipart góra grosza              Tydzień przed wakacjami nasza szkoła otrzymała

         Dyplom – Podziękowanie za wkład w ogólnopolską akcję GÓRA  GROSZA.

    Cieszy fakt, że wszyscy potrafiliśmy się zjednoczyć i pomóc innym dzieciom.

                SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

                                                                  Opiekun SU – Wojciech Wilkoński

  • Sportowe sukcesy!

     Znalezione obrazy dla zapytania clipart olimpiada4 czerwca 2018r. w Krzyżanowie odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się 14 zawodników, którzy brali udział w następujących konkurencjach: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 metrów i bieg na 300 metrów.  Nasi sportowcy przywieźli 28 medali, w tym wiele złotych. Średnio przypadły 2 medale na osobę, ale byli też Super Sportowcy, którzy zdobyli w każdej dyscyplinie sportowej medal – każdy z nich łącznie zdobył 4 medale podczas jednych mistrzostw. To ogromny sukces!  Gratulujemy całej reprezentacji!

    Serdeczne podziękowania dla rodziców i naszego absolwenta, którzy pomogli w przygotowaniu miejsca, aby nasi młodzi sportowcy mogli trenować skok w dal. Podziękowania należą się również rodzicom zaangażowanym w dowóz uczniów na wszystkie zawody sportowe.

     Nauczyciel w-f – Wojciech Wilkoński

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. prof. Władysława Szafera w Kterach
    Ktery 34
    99-314 Krzyżanów
  • 24 356 26 12