Uwaga!

  • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

        29 września 2019 r. przypadał  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki., a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Nasza szkoła od dawna bierze udział w tej akcji, ponieważ dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. W tym roku uczniowie i nauczyciele czytali głośno wiersze dla dzieci. To były niezapomniane chwile,  wywołujące wiele pozytywnych emocji.

  • DZIEŃ CHŁOPAKA

    DZIEŃ CHŁOPAKA

    Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd  Uczniowski przygotował   niespodzianki  - zorganizował ciekawe zabawy oraz  konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka. Zwyciężył Kuba Sulikowski z klasy VI. Gratulujemy!!!  Odbył się też mecz piłki siatkowej, chłopcy contra dziewczęta, w którym brali udział także nauczyciele. Wszyscy świetnie się spisali.  Na koniec chłopcy zostali obdarowani upominkami, a wszyscy pysznymi niespodziankami. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

  • NARODOWE CZYTANIE

    NARODOWE CZYTANIE

    12 września o godzinie 10.00 w GOKiS w Krzyżanowie odbyło się Narodowe Czytanie. Pani Krystyna Zakrzewska przywitała wszystkich zebranych. Najpierw zespół „Tęcza” zaprezentował mini koncert. Czytanie rozpoczął Wójt Gminy Krzyżanów Pan Tomasz Jakubowski. Czytał  nowelką pt. „Katarynka” Bolesława Prusa. Dalej kontynuowali:  Przewodniczący Rady Pan Wiesław Czekaj, Dyrektor GOKiS Marek Ciąpała oraz Prezes Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Gminy Krzyżanów Pan Zygmunt Jasiński. Przyszedł czas na naszą szkołę. Czytaliśmy w kolejności: Jakub, Ania, Pani Hania, Pani Wanda, Michasia, Julek, Kacper, Zuzia, Sandra, Weronika, Maja i Zuzia. Pani Katarzyna Kotarska pięknie przygotowała nas do występu. Zadbała też o kostiumy. Zaprezentowaliśmy się jak prawdziwi artyści.

     Czytali też uczniowie z pozostałych szkół. Szkoła  w Kaszewach zaprezentowała nowelkę pt. „Dym”, natomiast Szkoła w Krzyżanowie „Sachem”. Na koniec Przewodniczący Rady Gminy Krzyżanów Wiesław Czekaj pożegnał wszystkich zgromadzonych i bardzo serdecznie podziękował uczestnikom spotkania.

                                                                                             red.Zuzia, Sandra, Ola i Kuba

  • Spotkanie z morzem

    Spotkanie z morzem

            W czerwcu, uczniowie  pod opieką nauczycieli: Hanny Kowalczyk, Katarzyny Kotarskiej oraz Sławomira Pijanowskiego wyruszyli nad polski Bałtyk. Spotkanie z morzem rozpoczęło się bardzo patriotycznie od zwiedzania Westerplatte – miejsca heroicznej obrony tego skrawka ziemi oraz poznawania ciekawej i zawiłej historii Gdańska. Była też latarnia morska Rozewie,  relaks w atrakcyjnym Aquaparku z rekinami  w Redzie i plażowanie nad morzem oraz spacer Aleją Gwiazd Sportu we  Władysławowie. Cudownie, że pogoda była naszym sprzymierzeńcem. Niezwykłą atrakcją była wizyta na Helu,  spotkanie z foczkami i ich  tresura. Zwiedzanie Muzeum Obrony Helu to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu. Ostatni dzień to spacer po sopockim molo i  Oceanarium w Gdyni z niezwykłymi gatunkami ryb i płazów z różnych regionów świata. Zadziwiały one swoimi kształtami i barwami. To niezwykle piękne miejsce. Wszyscy uczestnicy zgodzili się ze słowami Martyny Wojciechowskiej, że „Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy  i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu.”  Sponsorem wycieczki była firma POLFARMEX w Kutnie  oraz Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Gminy Krzyżanów.  Bardzo dziękujemy.                                                                                          

  • WITAJCIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

    WITAJCIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

          2 września w poniedziałek o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uśmiechnięci, opaleni powróciliśmy po wakacjach do szkoły, aby powitać rok szkolny 2019/2020. Pan dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie. Życzyła uczniom wielu sukcesów w nauce i sporcie. Dzieciom z przedszkola wręczyła upominki: kolorowe pluszaki, a pozostali uczniowie otrzymali odblaski do plecaków. Pani Hanna Kowalczyk nauczycielka  historii przypomniała o 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Pamięć poległych uczciliśmy  minutą ciszy.

    Na koniec rozeszliśmy się do klas na spotkanie z wychowawcami. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

                                                                            red. Ania, Zuzia, Sandra, Ola i Kuba

  • Rodzina, ach rodzina!

    Rodzina, ach rodzina!

            W majowy, słoneczny dzień w naszej szkole odbyło się wielkie święto – akademia z okazji „Dnia Rodziny”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych, na którą licznie przybyli  rodzice, babcie i dziadkowie. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie z klas 0-VIII i zespołu przedszkolnego. Pod opieką swych nauczycieli dzieci przedstawiły program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zapraszały do wspólnej zabawy. Kolejnym punktem programu było przedstawienie  pt. „ Kopciuszek na wesoło”  w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na rodziców czekały prezenty, wykonane samodzielnie  przez uczniów. Wielką niespodziankę przygotowały mamy naszych uczniów,  recytując wiersze o mamach i dla mam. Był to niezwykle wzruszający moment dla wszystkich. Trudno było powstrzymać łzy i emocje, słuchając przepięknych  słów o matczynej miłości i dobroci  bez granic. Były kwiaty, życzenia i słowa podziękowania dla rodziców, a przy tym, jak można się było spodziewać, wiele wzruszeń      

          Po zakończeniu części artystycznej wszyscy  mogli porozmawiać przy kawie i ciastku oraz  wspólnie z dziećmi  uczestniczyć w zabawach prowadzonych przez profesjonalnego animatora. Dzień Rodziny to nie tylko występy, to okazja  na rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w zorganizowanie tego Święta  i tym, którzy na nie przybyli.

     

  • Śladami Bohaterów Warszawy!

    Śladami Bohaterów Warszawy!

        Dnia 10 maja 2019r.  uczniowie klas VI i VIII pod opieką nauczyciela historii, pani Hanny Kowalczyk wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy pod hasłem –„Śladami Bohaterów Warszawy”.

          Do stolicy pojechaliśmy pociągiem, dla niektórych było to pierwsze spotkanie z tą formą transportu publicznego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Z wielkim skupieniem oglądaliśmy ekspozycje muzeum,  poruszające filmy i słuchaliśmy wypowiedzi uczestników powstania. Było to dla nas niezwykle wzruszające, a jednocześnie wstrząsające doświadczenie. Każda wystawa, każdy detal był pieczołowicie oglądany i poddawany wnikliwej  analizie. Wielkim przeżyciem była wędrówka odtworzonymi kanałami. Wiele z dzieci stwierdziło, iż nie poradziłyby sobie w takich strasznych warunkach. Uczniowie czytali listy powstańcze. Ile w nich było bólu, strachu o najbliższych i tęsknoty za normalnością. Po wyjściu długo rozmawialiśmy o tym miejscu i tamtych wydarzeniach. Wszyscy stwierdzili, że my musimy robić wszystko, aby nigdy nie doszło do podobnych wydarzeń. Następnie pojechaliśmy na Wojskowy Cmentarz Powązkowski. Odwiedziliśmy groby harcerzy, żołnierzy i w końcu groby bohaterów i autora książki „Kamienie na szaniec”. Oddając hołd zmarłym bohaterom na grobie Rudego i Alka zapaliliśmy w imieniu naszej Szkoły znicze i położyliśmy wiązankę kwiatów. Po tak wzruszających momentach udaliśmy się na Stare Miasto. Pierwsze kroki skierowaliśmy na Zamek Królewski,  pod Kolumnę Zygmunta i Pomnik Małego Powstańca. Wspólnie przypominaliśmy sobie historię tych miejsc. Przed nami był już tylko spacer Krakowskim Przedmieściem. Atmosfera tego miejsca i jego piękno udzieliło się każdemu uczestnikowi wycieczki. Nie można było nie wstąpić, choć na krótko do kościoła Świętego Krzyża, który tak szczególnie wpisał się w bohaterską obronę Warszawy. Byliśmy zmęczeni, ale to nic – warto było przyjechać i poznać maleńki wycinek historii tego bohaterskiego miasta.   Warszawa jest piękna. Kiedyś tu znowu wrócimy – tak jednomyślnie stwierdzili uczniowie. Może następnym razem pojedzie nas więcej. Bardzo dziękujemy sponsorowi wycieczki – Stowarzyszeniu Wspierającemu Rozwój Gminy Krzyżanów.                                         

  • Piknik dla zdrowia!

    Piknik dla zdrowia!

             W dniu 21maja 2019 r. uczniowie  klasy VI i VIII z wychowawczyniami  uczestniczyli w Pikniku „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”, którego organizatorem  był ZSCKR w Mieczysławowie. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat zdrowego stylu życia, jako nowego trendu w zachowaniu współczesnych konsumentów, min. uczyli się jak czytać i interpretować napisy na etykietach artykułów spożywczych, dowiedzieli się jak obliczać PPM (wzór Harrisa-Benedicta ), jak zinterpretować informacje umieszczone na etykiecie dotyczące zawartości cukru w żywności. Miłą atrakcją okazał się konkurs dotyczący Piramidy Zdrowego Życia, w którym udział wzięła Natalia Baranowska z klasy VIII i zajęła II miejsce. Miejsce zaszczytne, tym bardziej, że konkurowała z gimnazjalistami z Bedlna i Witoni. Podczas degustacji zdrowych przekąsek, hitem okazały się twarożki z dodatkiem ziół min. takich jak: mięta, rozmaryn i bazylia. Zioła w kuchni wabią aromatem i uwodzą smakiem. Od wieków pełnią w kuchni rolę naturalnych leków, które mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.   Po degustacji i herbaciano – lemoniadowej przerwie nadszedł czas na konkurencje sportowe, bowiem odpowiednio dobrana aktywność ruchowa sprzyja rozwojowi organizmu i zachowaniu zdrowia. Zabawy sportowe dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Gorący doping i sprawność fizyczna  naszych uczniów pozwoliła na zdobycie II miejsca.    Wspaniale bawiliśmy się również podczas testu o sportowcach i dyscyplinach sportowych. Nasza drużyna w składzie: Julian Jabłoński, Kacper Bąkowski i Weronika Popławska zajęła I miejsce !  Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na wspólny posiłek, na którym nie zabrakło zdrowych małosolnych polskich ogórasów ! :) Wiemy, że w zdrowym ciele żyje zdrowy duch, że wychowanie fizyczne ma służyć wszechstronnemu rozwojowi a prawidłowo skomponowane posiłki i sport gwarantują lepsze samopoczucie i zdrowie.

                Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Danucie Krawczyk i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tej wspaniałej imprezy.

  • Zabawnie o....teatrze

    Zabawnie o....teatrze
    13.05.2019

      Uczniowie naszej szkoły obejrzeli  spektakl „Teatralne ABC”  wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia w MDK w Kutnie. Przedstawienie było nie tylko zabawne, ale też pouczające. Opowiadało  o chłopcu, który bardzo brzydko zachowywał się podczas spektaklu. Spotkała go za to kara: został przeniesiony  do teatru XIX wieku. Bohater zauroczony wyjątkowością miejsca, zaczął doceniać ciężką pracę ludzi teatru, poznał sztukę aktorską, stał się mądrzejszy i pokorniejszy.

    Uczniom bardzo podobał się spektakl. Na długo zapamiętają jego treść oraz płynące z niego pouczenie, że w teatrze należy zachowywać się kulturalnie,  cicho i z szacunkiem do wszystkich  ludzi tam pracujących.

  • Z książką na walizkach

    Z książką na walizkach
    09.05.2019

         9 maja  nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Renatą Piątkowską – autorką książek dla dzieci, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzyżanowie,  w ramach akcji czytelniczej „Z książką na walizkach”. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa oraz zdrowego trybu życia wśród najmłodszych czytelników. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem słuchali niezwykle barwnych, ciekawych  i pełnych humoru opowieści  pisarki o zdrowym trybie życia, przysłowiach,  ekologii i o swoich najnowszych książkach. Były też historie z życia bohaterów książek oraz  samej autorki. Spotkania autorskie są dla uczniów niezwykłym przeżyciem, wywołującym wiele pozytywnych emocji i wrażeń, które na długo pozostają w ich  pamięci.

      Dziękujemy rodzicom za dowiezienie uczniów na spotkanie.

  • Wiwat Maj!

    Wiwat Maj!
    03.05.2019

             Z okazji rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się ,, żywa lekcja historii"  w wykonaniu uczniów klas IV-VIII pod kierunkiem p. A. Rybczyńskiej i p. R. Ancerowicz. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne tamtych wydarzeń  i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski i Polaków. Na zakończenie  wszyscy zaśpiewali pieśni patriotyczne, które wzruszały i przybliżały  atmosferę tamtych dni.

  • O rynku pracy....

    O rynku pracy....

          W ramach współpracy z instytucjami wspierającymi wewnątrzszkolne doradztwo zawodowe uczniowie klas VII-VIII uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Powiatowego  Urzędu Pracy w Kutnie - Obserwatorium lokalnego rynku pracy.

    Pracownice  Obserwatorium zaprezentowały uczniom  wyniki badań lokalnego rynku pracy w zakresie zapotrzebowania na uprawnienia i umiejętności. Omówiły „Monitoring zawodów nadwyżkowych i deficytowych w powiecie kutnowskim” oraz „Barometr zawodów 2019” - prognozę zapotrzebowania na pracowników. Mamy nadzieję, że spotkanie ułatwi naszym uczniom  podjęcie decyzji  w wyborze szkoły ponadpodstawowej i zawodu. Aby świadomie zdecydować o dalszej  ścieżce  edukacyjnej,  uczniowie  nie tylko muszą posiadać wiedzę na temat własnych zdolności, mocnych stron,  wiedzę o zawodach i możliwych ścieżkach edukacji, ale również znać rynek pracy.

  • Ktery górą!!!

    29.03.2019 r. dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Krzyżanów zorganizowany został Primaaprilisowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Drużyna w składzie: Damian Psiurski, Tobiasz Majchrzak, Jakub Kowalczyk, Hubert Olek, Julian Jabłoński, Paweł Andrzejewski i Łukasz Sęczkowski – rezerwowy, wywalczyła dla szkoły I miejsce !   Z zawodów chłopcy przywieźli wspaniały puchar, dyplom i piłkę.     GRATYLUJEMY  młodym sportowcom i oczywiście trenerowi!  Dziękujemy organizatorom za emocjonujące zawody.   Podziękowania kierujemy do Rodziców zaangażowanych w dowóz uczniów na zawody sportowe oraz wiernym kibicom naszej drużyny ! :)                                                         

  • W teatrze

            Dnia 25 marca 2019 r. starsi uczniowie naszej szkoły pod opieką p. A. Rybczyńskiej  uczestniczyli w wycieczce organizowanej przez Gimnazjum w Krzyżanowie. Byli w  Teatrze V6 w Łodzi, gdzie  obejrzeli sztukę w  języku angielskim pt. „Romeo and Juliet”, W. Szekspira. Była to niezwykła przygoda z językiem angielskim i okazja do podnoszenia kompetencji kluczowych. 

  • To już wiosna!

    21 marca 2019r. powitaliśmy wiosnę!

    Przygotowaliśmy zdrowe śniadanie, które było kolorowe, pełne witamin i składników mineralnych.  Dla każdego coś innego:  kanapki, sałatki owocowe, soki, pasty,  surówki i  inne smakołyki. Wiemy, że nawyki żywieniowe mają duży wpływ na zdrowie, formę i dobre samopoczucie. Szczególnie ważne są posiłki  w pierwszej połowie dnia. Po śniadaniu w dobrym humorze pomaszerowaliśmy tradycyjnie nad rzekę, aby pożegnać zimę. Marzanny wykonane zostały z materiałów takich jak: drewno, papier, bawełna, siano i słoma, ponieważ mieliśmy  na względzie ich stosunkowo szybką degradację bez uszczerbku dla przyrody.  Nie zabrakło corocznego „Biegu ku wiośnie”, w wyniku którego wyłoniono klasowych sprinterów. Po spacerze,  na sali gimnastycznej odbył się pokaz pt.: ,, Mam talent”.  Uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi talentami: muzycznymi, aktorskimi, sprawnościowymi, plastycznymi i wokalnymi. Trzeba przyznać, że szczególnie wyróżniły się  dziewczyny z klasy VIII, popisały się talentem -organizatora zabaw ruchowych. Było bardzo miło i wesoło. Wiosna zawitała do Kter ! Bociany i żurawie już są ! Przestaliśmy dokarmiać sikory i wróble !  Poniżej  wytwór talentu literackiego.

    Cała młodzież jest radosna -
    Przyszła do nas Pani Wiosna!
    Nadlatują już bociany
    wstaje ze snu suseł mały
    Przebiśniegi wychodzą z ukrycia -
    Cała półkula północna budzi się do życia!

  • Niezwykła wycieczka

         14 marca starsi uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Kotarskiej, p. Hanny Kowalczyk i p. Elżbiety Kromskiej,  przeżyli  niezwykłą edukacyjną przygodę w  Łodzi. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1.Uczniowie samodzielnie poznawali naukowe atrakcje zgromadzone na 5 piętrach zrewitalizowanej siedziby dawnej elektrociepłowni,  m.in.  wszechświat w skali mikro i makro, przetwarzanie energii, doświadczenia w zakresie fizyki, matematyki czy chemii. Niezwykłym przeżyciem była podróż do  wirtualnej rzeczywistości  w kosmosie, którą zapewniło nam kino sferyczne. Następnie odwiedziliśmy  siedzibę  Radia Łódź. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć różne studia nagraniowe, odsłuchać fragment audycji zapisanej na taśmie sprzed wielu  lat oraz uczestniczyć w nadawaniu audycji radiowej na żywo w najnowocześniejszym  studiu. Wszyscy zaśpiewali piosenkę, która została nagrana i odsłuchana. Była też okazja porozmawiać z osobami pracującymi w radiu i poznać tajniki ich pracy ,,od kuchni”. Na koniec -wyjątkowa atrakcja-  zabawy akrobatyczne  w parku trampolin. Wycieczki to najlepsza inwestycja w rozwój umiejętności i zainteresowań dzieci w każdym wieku.

  • Warsztaty z robotyki

    7 marca 2019r. uczniowie z klasy  II i III wraz z wychowawcami byli w Łódzkim Centrum Kształcenia i uczestniczyli w zajęciach z robotyki w ramach projektu  KOD DO PRZYSZŁOŚCI.

    Zajęcia były interesujące i dawały możliwość rozwijania zainteresowań światem nowych technologii. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności. Mieli też okazję łączyć ze sobą nabyte już wcześniej kompetencje. Uczyli się szukania różnych sposobów rozwiązań i zastanawiali się wspólnie nad rezultatem własnych działań. Doświadczali trudności związanych z rozwojem swoich umiejętności myślenia. To była ciekawa lekcja samodoskonalenia poprzez zabawę.

  • Zabawa karnawałowa

            W sobotę 02 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Zjawiskowa dekoracja sali gimnastycznej wprowadziła wszystkich w karnawałowy nastrój i zachęciła do wspólnej zabawy. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i kolorowych strojach. Zabawę prowadzili profesjonalni animatorzy. Były dmuchane zjeżdżalnie, zamykane bańki, malowanie twarzy oraz kreatywne zabawy z balonami. Nie zabrakło Mikołaja z prezentami oraz belgijskiego tańca. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć.  Przerwę  umilał dzieciom słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dla starszych uczniów oraz absolwentów szkoły odbyła się dyskoteka prowadzona przez DJ.   W naszej placówce zabawa choinkowa to  atrakcyjna i bardzo lubiana forma rozrywki dla uczniów,  rodziców i mieszkańców okolicznych wsi. Wspólna zabawa przy muzyce to wspaniały sposób na integracje środowiska lokalnego.

       Serdecznie dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Marcie Rosińskiej  oraz pozostałym Rodzicom za wielkie wsparcie i zaangażowanie w organizację balu oraz wykonanie prac porządkowych na terenie szkoły.

  • Dzień Babci i Dziadka

    21 i 22 stycznia  to święto bardzo ważnych osób w życiu każdego dziecka -Babci i Dziadka.  W  naszej szkole również o nich pamiętaliśmy. Dzieci z przedszkola, zerówki i klas I- III wspólnie z wychowawcami przygotowały część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Wręczyły prezenty i złożyły życzenia oraz zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie brali też udział w specjalnych konkursach oraz wspólnym śpiewaniu starych przebojów.

    Było miło, słodko i przyjemnie.

  • Kolejne SUKCESY!

                Konkurs „Mój Las” organizowany jest przez Zarząd Główny  Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody od 1986 r. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Tematyka prac konkursowych dotyczy szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska, pracy leśników, gospodarki leśnej oraz wykorzystania surowca drzewnego.
                W XXXII edycji
    ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Mój Las” wyróżniono nasze uczennice. Na szczeblu regionalnym, w kategorii klas I-III ( prace plastyczne nt.: ulubionej pory roku w lesie )
      I miejsce zajęły: Nadia Kwiatkowska i Nikola Sulikowska, II miejsce zajęła Zuzanna Kubaczyk

     W kategorii uczniów klas IV -VI , obszerną i najlepszą pracę pisemną dotyczącą mieszkań leśnych zwierząt i wzbogaconą pracami plastycznymi napisała Michalina Kotarska z klasy VI i zajęła na szczeblu regionalnym II miejsce!

    Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!

    dyplomy_lop_dzieci.pdf

     

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. prof. Władysława Szafera w Kterach
    Ktery 34
    99-314 Krzyżanów
  • 24 356 26 12