WAŻNE DATY

Terminy, które warto zapamiętać:

UWAGA!!!

Informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów są dostępne na szkolnej stronie w zakładkach: język polski, matematyka, język angielski.

****************************************

Znalezione obrazy dla zapytania punktory  do 28 września

Szkoła ma obowiązek zapoznać rodziców z możliwymi dostosowaniami warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.

Znalezione obrazy dla zapytania punktory do 30 września

Rodzice mają obowiązek złożenia dyrektorowi szkoły pisemnej deklaracji: wskazującej język obcy nowożytny, z którego uczeń przystąpi do egzaminu.

Znalezione obrazy dla zapytania punktory do 17 października

Rodzice przedkładają dyrektorowi szkoły zaświadczenie o stanie zdrowia ucznia lub opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, jeżeli dokument nie był złożony wcześniej.

Znalezione obrazy dla zapytania punktory nie później niż do 21 listopada

Szkoła ma obowiązek przekazać rodzicom pisemną informację o wskazanym przez radę pedagogiczną sposobie dostosowania warunków lub formy przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych zdających. W ciągu trzech dni roboczych od otrzymania tej informacji ( nie później niż do 24 listopada) rodzice składają oświadczenie o korzystaniu albo niekorzystaniu ze wskazanych sposobów dostosowania warunków lub formy przeprowadzania egzaminu.

Znalezione obrazy dla zapytania punktorydo 30 listopada

Dyrektor szkoły przekazuje OKE  wykaz uczniów przystępujących do egzaminu.

Znalezione obrazy dla zapytania punktory do  23 lutego

Rodzice składają pisemną informację o zmianie/zmianach w deklaracji złożonej do 30 września. Dotyczy wyboru języka obcego.

Znalezione obrazy dla zapytania punktory do 23 lutego

Dyrektor szkoły w porozumieniu z rodzicami ucznia składa  wniosek o przeprowadzenie egzaminu w miejscu innym niż szkoła.

Znalezione obrazy dla zapytania punktory

do 23 lutego

Szkoła jest zobowiązana do  poinformowania uczniów oraz ich rodziców  o warunkach przebiegu egzaminu ósmoklasisty, w tym o:

a. harmonogramie i zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

b. zasadach zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi (dotyczy uczniów, którzy mają obowiązek zaznaczenia odpowiedzi na karcie)

c. zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystania z takich urządzeń w tej sali

d. konieczności samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu.

Znalezione obrazy dla zapytania punktorydo  23 marca

Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, powołuje członków zespołu egzaminacyjnego.

do  24 kwietniaZnalezione obrazy dla zapytania punktory

Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego spośród członkówzespołu egzaminacyjnego, powołuje zespoły nadzorujące przebieg egzaminu ósmoklasisty w poszczególnych salach egzaminacyjnych oraz wyznacza przewodniczących tych zespołów.

Znalezione obrazy dla zapytania punktorydo  22 maja

Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego lub jego zastępca powinni przeprowadzić szkolenie w zakresie organizacji egzaminu ósmoklasistydla nauczycieli zatrudnionych w danej szkole wchodzących wskład zespołów nadzorujących.

Znalezione obrazy dla zapytania punktory 23, 24, 25 maja

Termin główny egzaminu ósmoklasisty.

1. język polski

2. matematyka

3. język obcy

Znalezione obrazy dla zapytania punktory 12,13, 14 czerwca

Termin dodatkowy egzaminu ósmoklasisty.

Znalezione obrazy dla zapytania punktory  3 lipca

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłasza wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Znalezione obrazy dla zapytania punktory do 6 lipca

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przekazuje wyniki egzaminu ósmoklasisty do szkół.

Znalezione obrazy dla zapytania punktory 6 lipca

Wydanie absolwentom  zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.